Z jakimi zabiegami kosmetologicznymi możemy się spotkać?


Kosmetologia jest działem dermatologii, która skupia się głównie na przywracaniu oraz zwiększaniu atrakcyjności pacjentów. Główne zabiegi kosmetologiczne odbywają się na twarz. Wykorzystuje się do nich specjalistyczne preparaty oraz nowoczesne urządzenia, które są całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Należy podkreślić, że każdy zabieg, który przeprowadzony zostanie przez wykwalifikowanego specjalistę, będzie bezpieczny, a efekty będą bardzo zadowalające.

Z jakimi działami zabiegów kosmetologicznych możemy się spotkać?

Ze względu na oferowane zabiegi kosmetologiczne wyróżnia się przede wszystkim kosmetologię estetyczną, której zadaniem jest upiększanie i poprawianie wyglądu skóry. Następnym przykładem jest kosmetologia pielęgnacyjna, która ma za zadanie poprawić kondycję skóry w mało inwazyjny sposób. Ostatnim rodzajem jest kosmetologia lecznicza, która ma za zadanie wspierać leczenie chorób skóry lub powrót jej do odpowiedniej kondycji po odbytym leczeniu.

Zabiegi kosmetologiczne polegają głównie na wykorzystywaniu odpowiednich metod, technik masażu oraz preparatów, które dobierane są indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Na samym początku specjalista powinien przeprowadzić odpowiedni wywiad, dzięki któremu dowie się o aktualnym stanie zdrowia pacjenta, o występujących alergiach, ale i również o oczekiwaniach pacjenta.

Które zabiegi kosmetologiczne cieszą się największą popularnością?

Jednymi z najchętniej wybieranych zabiegów są peelingi, które polegają na złuszczeniu naskórka, pozwalając tym samym usunąć jego defekty i pobudzić skórę do szybszej regeneracji. Dodatkowo zabiegi te pomagają poprawić jędrność skóry. W zależności od zastosowanej substancji można spotkać się z peelingami chemicznymi, do których wykorzystywane są przykładowo kwasy owocowe, peelingi fizyczne, wykonywane przy pomocy lasera oraz peelingi mechaniczne.

Ponadto dużą popularnością cieszy się również mezoterapia, której zadaniem jest poprawienie kondycji skóry oraz opóźnienie procesu starzenia się. Możemy spotkać się z mezoterapią igłową, która polega na iniekcjach podskórnych i śródskórnych. Coraz częściej gabinety oferują również mezoterapię mikro igłową oraz bezigłową, inaczej nazywaną elektrofonoporacją.

Wybierz zabieg kosmetologiczny: https://izabelacytrowska.pl/