Leczenie zębów


Dentyści w prywatnej praktyce nadzorują różnorodne zadania administracyjne, w tym księgowość oraz zakup sprzętu i materiałów eksploatacyjnych. Mogą zatrudniać i nadzorować higienistki dentystyczne, asystentów dentystycznych, techników dentystycznych i recepcjonistów.

Większość dentystów to lekarze ogólni, zajmujący się różnorodnymi potrzebami stomatologicznymi. Inni dentyści praktykują w jednym z dziewięciu specjalizacji. Ortodonci, największa grupa specjalistów, prostują zęby, wywierając nacisk na zęby za pomocą aparatów ortodontycznych lub innych urządzeń. Kolejna największa grupa, chirurgowie jamy ustnej i szczękowo-twarzowej, operuje usta, szczęki, zęby, dziąsła, szyję i głowę. Pozostała część może specjalizować się jako dentysta dziecięcy. Leczenie zębów jest naprawdę bardzo ważne.

Większość dentystów to lekarze indywidualni, co oznacza, że ​​posiadają oni własne firmy i pracują samodzielnie lub z niewielkim personelem. Niektórzy dentyści mają partnerów, a niektórzy pracują dla innych dentystów jako dentyści współpracujący. Większość studentów dentystów ma co najmniej tytuł licencjata przed przystąpieniem do szkoły dentystycznej.

Zobacz polecane: chirurgia stomatologiczna Poznań.