Jakie pokrycia dachowe są najlepsze?


Jednym z zagadnień nierozerwalnie związanych z budową domu jest pokrycie dachu. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele godnych uwagi rozwiązań. Rozważania na ten temat powinniśmy zacząć od określenia naszego budżetu. Najdroższe są z reguły dachówki ceramiczne, następnie mamy do wyboru różnego rodzaju blachy: stalową, aluminiową lub tytanowo-cynkową. Dach można także pokryć papą, która w tym zestawieniu jest najtańsza.

Jeżeli chodzi o sam wygląd, to pokrycia dachowe powinny być tak dobierane, aby tworzyły z budynkiem harmonijną całość. W przypadku nowoczesnych, parterowych domków jednorodzinnych bardzo ładnie prezentuje się dach wykonany z dachówki ceramicznej. Większy, piętrowy dom będzie efektownie wyglądać z dachem pokrytym stalowymi blachami. Wszystko zależy od wybranego projektu.

Należy pamiętać, że wszystkie materiały z czasem się starzeją, odkształcają i zużywają. Przeciekający dach można jednak bardzo łatwo naprawić. Oczywiście najlepiej wtedy wynająć profesjonalnych robotników. Przeciętnie naprawa dachu zajmuje im kilka dni. Niestety wiąże się też z dość wysokimi kosztami. Jest to jednak wydatek, który po prostu trzeba ponieść.

Polecane: hydroizolacja tarasu