Idealnie gładkie betonowe posadzki


Gdy plac budowy zaczyna się już klarować, znikają rusztowania, porządkowany jest teren wokół budowy, zakładane są trawniki, wytyczane chodniki i podjazdy, a z terenu budowy znika ciężki sprzęt, można powiedzieć, że prace budowlane wkroczyły w etap końcowy.

Inwestor w pierwszej kolejności spieszy się z zamknięciem prac wewnątrz budynku, więc nawet gdy na zewnątrz nie wszystko jeszcze jest skończone, z powodzeniem może się już do budynku wprowadzać. Do wykończenia zostanie mu jeszcze elewacja i wylewanie tarasu oraz opaski wokół budynku.

Liczący się na rynku producenci elewacji i dociepleń dostarczają bogatą ofertę. Właściciel nowo powstającego budynku ma naprawdę trudny orzech do zgryzienia: wybrać tradycyjne materiały elewacyjne, czy raczej zdecydować się na te nowoczesne. Zdecydować się na deski elewacyjne z naturalnego drewna, czy na ceramikę lub tworzywo do złudzenia przypominające deski. A może postawić na mineralne tynki…?

To samo jest jeśli chodzi posadzki: wyłożyć je drewnem, terakotą, panelami z tworzywa, czy postawić na tak modne ostatnio posadzki betonowe…? Zdaje się, że im bliżej zakończenia budowy, tym więcej piętrzy się dylematów, jakiej metody i materiałów użyć, aby potem żyło się wygodnie i praktycznie.

Polecamy też: wylewki Poznań.