Bonsai


Bonsai to starodawna sztuka ogrodnicza wywodząca się z Japonii. A kto nie chciałby mieć w domu małego drzewka kwitnącej wiśni? Sztuka ta polega na odpowiedniej pielęgnacji, formowaniu, przycinaniu i nawożeniu roślin. Centrum ogrodnicze Katowice. Celem tych zabiegów jest ich miniaturyzacja i nadanie ciekawych, niepowtarzalnych kształtów. W sztuce tej korzysta się z wielu rodzajów drzew (dęby, klony, cisy, a także drzewa iglaste jak np. sosny) i krzewów o zdrewniałych pędach.
Drzewka formowane sadzimy w specjalnych doniczkach. Są to bardzo małe i płaskie misy, które w sposób efektywny ograniczają wzrost korzeni, a tym samym całych roślin. Donice te mają różne kształty, wymiary i kolory.
Każdy sklep ogrodniczy powinien mieć w asortymencie specjalne narzędzia do cięcia i formowania, a także specjalistyczne nawozy, którymi możemy zasilać drzewka tak, by długo były ozdobą i zdrowo rosły. Dekoracyjność tych roślina sprawia, że będą też świetnie nadawały się na prezent dla bliskich i dalekich znajomych.

Polecane: Kredyty frankowe.